Zeytinburnu Dış Cephe Isı Yalıtım

Zeytinburnu Dış Cephe Isı Yalıtım

Zeytinburnu Dış Cephe Mantolama

Zeytinburnu Dış Cephe Isı Yalıtım,

Dış cephe kaplama  ilk akla gelen teknik “mantolama “teknikleridir. Bunun nedeni ise, uygulanmasının az maliyetli olması ve dış cephe kararı alındıktan sonra, hızlıca pratik uygulama aşamasına geçilebilmesidir. Bu polistren dış cephe kaplamaları seçeneğinde en önde gelen uygulama EPS polistren köpük esaslı ısı yalıtım arasında binada uygulanan dış cephe kaplama arasında en önde strafor (köpük) olduğu görülmemektedir. Çünkü üzerindeki farklı katmanlarda farklı kaplamalarla dış cephenin ağır şartlarına uygun olması açısından çeşitli katmanlar için binaların dış cephesinin kaplanması işi vardır.

Binaların cephelerini dış cephe panelleri ile saran bir dış cephe kaplama köpük malzemeleridir. Kış aylarında kabaran doğal gaz faturaları sizleri rahatsız ediyorsa, yazları evinizin serinliğini muhafaza etmek istiyorsanız dış cephe kaplama fikirleri tam olarak derdinize derman olacak bir pratik tekniktir. “yalıtım” ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verecektir.

Duvar kaplama paneli gelecek kış soğuk algınlığıyla mücadele etmek için evinizin en fazla ısı kaybınının önüne geçmek oldukça önemlidir. Isı kaybı binaların neresinde olur? dediğimizde bu sorunlu noktaları tespit ederseniz, evinizin bu kış sıcaklığını içerdiğinden emin olmak için almanız gereken önlemleri dış cephe fikirleri sayesinde rahatça bulabileceksiniz.

Zeytinburnu dış cephe mantolama

Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama  mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

Mantolama, bina dış yüzeyine kompozit yalıtım malzemelerinin kaplanması tekniğiyle yapılan bir ısı yalıtımı uygulamasıdır. Mantolama, hem yeni binaların inşaatında hem de eski binaların enerji verimliliği performansını artırmak için uygulanabilmektedir. Mantolama tekniği aynı zamanda bina güçlendirme çalışmalarında da uygulanabilmektedir.

DIŞ CEPHE KAPLAMA VE MANTOLAMANIN FAYDALARI

  • Bina duvarlarını ve cephesini yağmur, kar, dolu, fiziki etkenler gibi etkilere karşı koruyarak bina cephesinin, duvarlarının, duvarları içindeki donatının (demir,beton) korunmasını sağlayarak binanın ömrünü uzatır.
  • Mantolama sayesinde bina dış cephesi yağmur, kar gibi iklim şartlarından korunduğu için bina içinde su, nem ve rutubet, donatısında korozyon gibi problemleri olmaz ve bina içi hava kalitesi yükselir.
  • Binanın dış duvarları ve cephesinin ısı yalıtımını sağladığı için binanın yakıt giderleri düşer, enerjiden tasarruf sağlar. Aynı zamanda binanın ısıtma ve soğutma ihtiyacı nedeniyle kullandığı ısı enerjisininyarattığı CO2 karbondioksit) salınımını da azaltarak atmosfere daha az karbon salınmasını ve havanın daha az kirlenmesini sağlar.
  • Mantolamanın binanıza sağladığı fiziksel faydaların yanında, mantolama sayesinde bina cepheniz daha sağlam, daha estetik ve güzel bir görünüm kazanır.

Zeytinburnu ‘nda mantolama yaptırmak istiyorsanız ya da Zeytinburnu ‘nda mantolama ve dış cephe kaplama firması arıyorsanız destek@kilicteknikyapi.com adresine mail atabilirsiniz. Ya da 0216 367 17 70 0532 592 34 31 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz. Hızlı iletişim hattı Whatsapp – 905325923431 ile hemen Zeytinburnu ısı yalıtım firması ve Zeytinburnu mantolama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Mesaj Yollayın
Bir Mesaj Bırakın
Bir Mesaj Bırakın
Şimdi Arayın